Helsingin Taitoluisteluklubi hakee harrastepäällikköä – Helsingin Taitoluisteluklubi
You are currently viewing Helsingin Taitoluisteluklubi hakee harrastepäällikköä
Kuva: Ville Levijärvi

Helsingin Taitoluisteluklubi hakee harrastepäällikköä

Helsingin Taitoluisteluklubi HTK on menestynyt ja vireä taitoluistelun erikoisseura. Jäillämme luistelee vuosittain 800-1000 lasta, nuorta ja aikuista. Tarjoamme yksilöllistä ja laadukasta muodostelma- ja yksinluistelun valmennusta ja opetusta niin luistelukouluissa kuin kehitys-, kilpa- ja harrastusryhmissäkin.

Pitkäaikaisen nuorisopäällikkömme siirryttyä uusiin tehtäviin haemme nyt pieneen, mutta sitkeään joukkoomme valmennus- ja ohjaustyötä taidolla ja sydämellä tekevää harrastepäällikköä, jolta sujuvat myös erilaiset hallinnolliset ja viestinnälliset tehtävät.

Harrastepäällikkönä vastaat lasten ja aikuisten luistelukoulujen sekä kehitysryhmiemme valmennuksen ja ohjauksen laadusta ja koordinoinnista. Toimit myös luistelukouluohjaajiemme esihenkilönä ja sparraajana. Olet hakemamme loistotyyppi, jos sinulla on lisäksi kokemusta markkinoinnista ja viestinnästä etkä kaihda erilaisia hallintoon liittyviä tehtäviä. Toimit aktiivisesti yhdessä muiden HTKlaisten kanssa.

Haluamme ehdottomasti kuulla sinusta lisää, jos

 • Sinulla on taitoluisteluvalmennuskokemusta ja olet ohjaustyyliltäsi kannustava.
 • Innostat ja saat aikaan tuloksia, koska otat huomioon jokaisen oppijan ja tuet nuoria ohjaajia kehittymään työssään.
 • Olet hyvä vuorovaikutussuhteissa ja toimit mielelläsi eri-ikäisten ja erilaisten lasten, nuorten ja heidän vanhempiensa kanssa.
 • Olet oma-aloitteinen ja koordinoit suvereenisti ihmisiä ja asioita.
 • Sinulla on (some)viestinnällistä näkemystä ja kokemusta.
 • Sinulla on kokemusta tapahtumien järjestämisestä.

Lisäksi arvostamme

 • Tarmoa ideoida, suunnitella ja kokeilla ennakkoluulottomasti uutta.
 • Erilaisten tietokone-ohjelmien ja sovellusten kuten office 365-ympäristön ja myClubin osaamista sekä vähintään innokkuutta opetella nettisivujen päivitystä WordPress-alustalla.
 • Kokemusta esihenkilönä toimimisesta.
 • Joustavaa asennetta.

Tarjoamme sinulle

 • Monipuolista koordinointi-, ohjaus- ja valmennustyötä seurassamme.
 • Vireän, motivoituneen ja yhteisöllisen ilmapiirin, joka kannustaa kehittymään.
 • Ammattitaitoisen ja mutkattoman työyhteisön tuen. Tavoitteenamme on korkea laatu kaikessa toiminnassamme.

Tehtävää on mahdollisuus räätälöidä osaamisen ja hakijan tilanteen ja toiveiden mukaan.

Sovellamme toistaiseksi voimassa olevassa tehtävässä 6 kk:n koeaikaa.  Lähetä hakemus ja CV palkkatoivomuksellasi 31.7.2019 mennessä seuran puheenjohtajalle pasi.lehtinen@helsingintaitoluisteluklubi.com

Lisätietoja tehtävästä antaa 15.7. klo 11-13 ja 23.7. klo 13-15 harrastetoiminnasta vastaava HTK:n hallituksen jäsen Meri Hyrske-Fischer, puh. 040 595 9120.

Lisätietoja seurastamme löydät myös nettisivuiltamme www.helsingintaitoluisteluklubi.com, instagramista #htk_luistelunilo ja #htk_onparasta. Facebookista löydät meidät nimellä Helsingin taitoluisteluklubi ry.