HTK:lle lisää yksinluistelun maajoukkuevalintoja: Pihla Bergman maajoukkueeseen! – Helsingin Taitoluisteluklubi
You are currently viewing HTK:lle lisää yksinluistelun maajoukkuevalintoja: Pihla Bergman maajoukkueeseen!

HTK:lle lisää yksinluistelun maajoukkuevalintoja: Pihla Bergman maajoukkueeseen!

HTK:n Pihla Bergman on valittu maajoukkueeseen kaudelle 2021-2022. Pihla on luistellut seurassamme mineistä lähtien eli 9-vuotiaasta asti ja yksinluistelun päävalmentajamme Tiia-Riikka Pietikäisen ohjauksessa. Luistelijoiden keskuudessa Pihla tunnetaan paitsi tunnollisesta ja tinkimättömästä harjoitteluasenteestaan myös iloisuudestaan ja ystävällisyydestään.

Yhtä tinkimätöntä on myös Tiia-Rikan ja koko valmennustiimin työ. HTK:n lahjakkaiden yksinluistelijoiden kehitys on ollut huikean noususjohtoista, jonka kruunaa seuran luistelijan maajoukkuepaikka monen vuoden tauon jälkeen. Myös muiden yksinluistelijoidemme kehitys on ollut vakuuttavaa. Aiemmin ilmoitetun mukaisesti HTK:n Anna Bergstöm jatkaa nuorten maajoukkueessa myös tällä kaudella samoin kuin Ines Salminen jatkaa nuorten projektiryhmässä.

”Tavoitteellinen ja pitkä yhteistyö sekä molemminpuolinen luottamus kantaa hedelmää”, Tiia-Riikka iloitsee.

Lämpimät onnittelut Pihlalle ja koko valmennustiimille sekä kaikille upeille luistelijoillemme, ja onnea ja menestystä tähän kauteen!