HTK:n joukkueperhe kasvaa – Smilettes on uusi kansallinen noviisijoukkueemme!  – Helsingin Taitoluisteluklubi
You are currently viewing HTK:n joukkueperhe kasvaa – Smilettes on uusi kansallinen noviisijoukkueemme! 

HTK:n joukkueperhe kasvaa – Smilettes on uusi kansallinen noviisijoukkueemme! 

Täydennämme seuramme kansallisten sarjojen muodostelmaperhettä uudella noviisijoukkueella.

Smilettes-joukkueeseen ovat tervetulleita muodostelmaluistelusta innostuneet ja kehittymishaluiset luistelijat, jotka ovat syntyneet vuonna 2008 tai myöhemmin.

Joukkueessa opitaan uutta, harrastetaan tavoitteellisesti mutta rennolla meiningillä sekä kilpaillaan kansallisen sarjan kilpailuissa kaudesta 2023–2024 alkaen. Noviisijoukkueemme tulee treenaamaan jäällä kahdesta kolmeen kertaa viikossa ja oheisharjoituksissa 1-2 kertaa viikossa. 

Kiinnostuitko? Hae rohkeasti mukaan!

Joukkueen testit järjestetään maanantaina 13.3. klo 16.45–17.30 Vuosaaren jäähallissa ja lauantaina 18.3. klo 14.30–15.30 Salmisaaren jäähallissa. Ilmoittautuminen HTK:n testiluisteluihin avataan iltapäivällä 26.2.