Kutsu Helsingin Taitoluisteluklubin kevätkokoukseen – Helsingin Taitoluisteluklubi
You are currently viewing Kutsu Helsingin Taitoluisteluklubin kevätkokoukseen

Kutsu Helsingin Taitoluisteluklubin kevätkokoukseen

Helsingin Taitoluisteluklubi ry:n sääntömääräinen kevätkokous pidetään ·         torstaina 23.5.2019 ·         klo 17.30 ·         Seuran toimisto, Koroistentie 4 C Lh5, 00280 HELSINKI Kokouksessa käsitellään sääntöjen 15 §:n määräämät asiat.
 1. kokouksen avaus
 2. valitaan kokouksen toimihenkilöt
 3. todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus
 4. hyväksytään kokouksen työjärjestys
 5. vahvistetaan toimintasuunnitelma, tulo- ja menoarvio sekä jäsenmaksujen suuruus
 6. valitaan hallituksen puheenjohtaja
 7. päätetään hallituksen jäsenten lukumäärä
 8. valitaan hallituksen jäsenet erovuoroisten tilalle
 9. valitaan hallituksen jäsen jäljellä olevaksi kaudeksi kesken kauden eronneen jäsenen tilalle
 10. valitaan kaksi tilintarkastajaa ja heille varatilintarkastajat
 11. kokouksen päättäminen
HTK:n hallitus
 • Seuran sääntöjen mukaisesti hallitus päättää jäseneksi ottamisesta. Siten uusien jäseneksi haluavien tulee täyttää viimeistään 19.5.2019 jäsenanomus seuran nettisivujen kautta osoitteessa www.helsingintaitoluisteluklubi.com/seura/jasenyys
 • Jäsenmaksu (30€) tulee olla suoritettuna ja näkyä seuran tilillä, Nordea FI68 2001 1800 1724 32, viimeistään 20.5.2019. Jäsenmaksua ei voi maksaa kokouksessa.  Viestikenttään tulee kirjoittaa maksajan etu- ja sukunimi sekä osoite.
 • Valtakirjalla ei voi äänestää.