Kutsu Helsingin Taitoluisteluklubin kevätkokoukseen – Helsingin Taitoluisteluklubi
You are currently viewing Kutsu Helsingin Taitoluisteluklubin kevätkokoukseen

Kutsu Helsingin Taitoluisteluklubin kevätkokoukseen

Helsingin Taitoluisteluklubi ry:n sääntömääräinen kevätkokous pidetään keskiviikkona 17.6.2020 klo 17.30. Paikkana on Helsingin jäähallin harjoitushallin katsomo, Nordenskiöldinkatu 11-13, 00250 HELSINKI. Kokouksessa käsitellään sääntöjen 15 §:n määräämät asiat.
 1. kokouksen avaus
 2. valitaan kokouksen toimihenkilöt
 3. todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus
 4. hyväksytään kokouksen työjärjestys
 5. vahvistetaan toimintasuunnitelma, tulo- ja menoarvio sekä jäsenmaksujen suuruus
 6. päätetään hallituksen jäsenten lukumäärä
 7. valitaan hallituksen jäsenet erovuoroisten tilalle
 8. valitaan hallituksen jäsen jäljellä olevaksi kaudeksi kesken kauden eronneen jäsenen tilalle
 9. valitaan kaksi tilintarkastajaa ja heille varatilintarkastajat
 10. päätetään seuran sääntöjen 13§ muutoksesta • kevätkokous pidetään huhti-kesäkuussa ja syyskokous loka-marraskuussa • seuran hallituksen niin päättäessä seuran kokoukseen voi osallistua tietoliikenneyhteyden tai muun teknisen apuvälineen avulla kokouksen aikana tai ennen kokousta. Hallitus päättää etäosallistumisen järjestämisen käytännön toteutustavasta.
 11. kokouksen päättäminen
HTK:n hallitus
 • Koronaepidemian vuoksi annetun väliaikaissääntelyn (290/2020) myötä yhdistykset voivat pitää vuosikokouksensa syyskuun loppuun mennessä yhdistyksen sääntöjen estämättä.
 • Kokoontumisrajoitusten vuoksi pyydämme ilmoittautumaan kokoukseen ennakkoon viimeistään 10.6.2020 toimisto@helsingintaitoluisteluklubi.com.
 • Seuran sääntöjen mukaisesti hallitus päättää jäseneksi ottamisesta. Siten uusien jäseneksi haluavien tulee täyttää viimeistään 10.6.2020 jäsenanomus seuran nettisivujen kautta osoitteessa https://helsingintaitoluisteluklubi.com/seura/jasenanomus/
 • Jäsenmaksu (30€) tulee olla suoritettuna ja näkyä seuran tilillä, Nordea FI68 2001 1800 1724 32, viimeistään 11.6.2020. Jäsenmaksua ei voi maksaa kokouksessa. Viestikenttään tulee kirjoittaa maksajan etu- ja sukunimi sekä osoite.
 • Valtakirjalla ei voi äänestää.