Luistelijaksi HTK:n joukkueisiin 2021-2022

Luistelijaksi HTK:n joukkueisiin 2021-2022

Haluatko harjoitella tavoitteellisesti ja kehittyä kohti maailman huippua iloisessa ja innostavassa ilmapiirissä? Järjestämme virtuaaliset testit vuoden 2021-2022 joukkueisiimme.

Kevään 2021 hakuprosessi etenee seurassamme seuraavasti

Ensimmäisessä vaiheessa pyydämme ilmoittautumisen ensisijaisen toivejoukkueesi vastuuvalmentajalle sähköpostitse. Ilmoittautumisen jälkeen saat paluuviestinä ohjeet testivideon kuvaamista varten. Toivoisimme ensimmäisen vaiheen videot 7.3.2021 mennessä, jotta voimme tarvittaessa tavata luistelijoita vielä virtuaalisesti tai ulkojäillä. Ensimmäisen vaiheen jälkeen informoimme hakijoita sähköpostitse haun etenemisestä.

Otamme uusia luistelijoita kaikkiin joukkueisiimme ensi kaudelle. Uudet luistelijat ovat tervetulleita myös MiniSparkles-tulokasjoukkueeseemme, jotka näin pääsisivät heti luistelijapolun alussa HTK:n valmennustavan ja -filosofian piiriin.
Mikäli haet samassa sarjassa kilpaileviin joukkueisiimme (Finettes & Novettes tai MiniMints & PepperMints) riittää, että laitat ilmoittautumisen sen joukkueen vastuuvalmentajalle, mihin ensisijaisesti haet.

Kerrothan ilmoittautumisessa seuraavat tiedot

• Etunimi
• Sukunimi
• Puhelinnumero
• Syntymäaika
• Joukkue, johon pyrit ensisijaisesti
• Vaihtoehtoinen joukkue
• Koulu ja luokka
• Nykyinen seurasi
• Huoltajan nimi
• Huoltajan puhelinnumero
• Huoltajan sähköposti
• Luistelutaustasi lyhyesti
• Mahdolliset muut huomioitavat asiat
• Oletko hakemassa muiden seurojen joukkueisiin? Jos olet ja saat paikan useammasta joukkueesta, minkä joukkueen paikan otat vastaan

Valmentajien yhteystiedot

Helsinki Rockettes
Kaisa Arrateig
kaisa.arrateig@helsingintaitoluisteluklubi.com

Team Fintastic

Milja Sarkkinen
milja.sarkkinen@helsingintaitoluisteluklubi.com

Finettes & MiniMints
Laura Spiridovitsh
laura.spiridovitsh@helsingintaitoluisteluklubi.com

Novettes, Team Electric ja Skylettes
Emma Ibisi
emma.ibisi@helsingintaitoluisteluklubi.com

MiniSparkles & PepperMints

Melissa Lähde
melissa.lahde@helsingintaitoluisteluklubi.com

Best Before
Ringa Rihtamo
ringa.rihtamo@gmail.com

Jääleidit
Satu Nylund
nylund.satu@gmail.com