Tiedote koronaviruksen vaikutuksesta toimintaamme – Helsingin Taitoluisteluklubi
You are currently viewing Tiedote koronaviruksen vaikutuksesta toimintaamme

Tiedote koronaviruksen vaikutuksesta toimintaamme

HTK:n hallitus käsitteli tänään koronavirukseen liittyvää ohjeistusta ja päätti, että harjoitustoimintaa jatketaan ainakin toistaiseksi. Korostamme kuitenkin edellisessä tiedotteessamme (2.3.2020) annettujen ohjeiden tarkkaa noudattamista (tartunnan estämiseksi tehtävät toimenpiteet, epäilty tartunta, diagnosoitu tartunta). Lisäksi kehotamme kaikkia seuran jäseniä lukemaan terveurheilija.fi-sivustolla julkaistun urheilijoille laaditun ohjeistuksen ja noudattamaan sitä:
https://terveurheilija.fi/ajankohtaista/koronavirustartunnan-ehkaiseminen-urheilussa/

Harjoituksista voi jäädä oman harkinnan mukaan pois.

Sairaana harjoituksiin osallistuminen on ehdottomasti kielletty.

Luistelukoulutoiminta jatkuu normaalisti kaikille halukkaille niin kauan kuin päiväkodit ja koulut pidetään auki.

Seuraamme tarkasti THL:n ja STLL:n ohjeita ja tiedotamme muutoksista tarpeen mukaan.

HTK ry Hallitus