Tule mukaan HTK:n 50v-juhlavuoden järjestelytiimiin! – Helsingin Taitoluisteluklubi
You are currently viewing Tule mukaan HTK:n 50v-juhlavuoden järjestelytiimiin!

Tule mukaan HTK:n 50v-juhlavuoden järjestelytiimiin!

Seuramme täyttää kaudella 2021-2022 kunnioitettavat 50 vuotta. Varsinaista perustamispäivää omine juhlallisuuksineen vietetään ensi vuoden toukokuussa, mutta me haluamme juhlistaa rakasta seuraamme pitkin kautta. 50 vuoteen mahtuu paljon ikimuistoisia hetkiä niin jäällä kuin jään laidalla, ja aikomuksenamme onkin nostaa valokeilaan entisiä ja nykyisiä luistelijoilta, luistelijoiden taustajoukkoja, valmentajia, seura-aktiiveja, uskollisia faneja ja kaikkia muitakin taitoluisteluyhteisössämme vuosien varrella vaikuttaneita henkilöitä.

Tässä tarvitsemme juuri sinun apuasi! Tule siis mukaan tiimiin, joka vastaa juhlavuoden tapahtumien suunnittelusta ja järjestelyistä. Lähestulkoon kaikenlaiselle osaamiselle on käyttöä, ja tärkeintä onkin, että tiimiläisiltä löytyy aitoa intoa yhdessä tekemiseen.

Ilmoita halukkuudestasi oheisella lomakkeella ja me olemme sinuun yhteydessä syyskuun aikana, jolloin järjestelytiimi kokoontuu ensimmäisen kerran. Tervetuloa mukaan!