Uutta: Show synchro – muodostelman esiintymisryhmä 9-14 -vuotiaille! – Helsingin Taitoluisteluklubi

Uutta: Show synchro – muodostelman esiintymisryhmä 9-14 -vuotiaille!

Hei sinä 9-14 -vuotias nuori. Onko luistelussa parasta esiintyminen? Jos vastasit kyllä, tule harjoittelemaan Show-muodostelmaa. Show Synchro-ryhmä sopii 9-14-vuotiaille muodostelmaluistelusta kiinnostuneille ja hieman aikaisempaa luistelukokemusta omaaville luistelijoille. Ryhmässä harjoitellaan haastavampia luistelutaitoja, esimerkiksi askeleita, piruetteja ja hyppyjä sekä tutustutaan muodostelmaluistelun elementteihin. Ryhmä esiintyy seuran joulu- sekä kevätjuhlassa.

Ryhmää valmentavat Helsinki Rockettes luistelijat Milja Suila ja Indra Sarkola

Ryhmä luistelee tiistaisin Salmisaaren jäähallissa kello 17.40–18.30.

Syyskauden 2022 hinta 185€ sisältää luisteluopetuksen, seuran jäsenmaksun sekä Suomen Taitoluisteluliiton vakuutuksellisen luistelukoulupassin. Syyskauteen kuuluu 14 luistelukertaa.

Tervetuloa mukaan nauttimaan esiintymisen ilosta!