Siirry sisältöön

Tintit

Tintit on 4-6 -vuotiaiden taitoluistelun kehitysryhmä, jossa harjoitellaan perusluistelutaitoja, hyppyjä ja piruetteja ilon ja leikin kautta. Tinttien kehitysryhmä on ensimmäinen askel kohti kilpaluistelua.

Tinteissä harjoittelu ei sulje pois yksinluistelua, jäätanssia tai pariluistelua.

Tintit ovat noin 4–6-vuotiaita ja harjoittelevat jäällä kaksi kertaa viikossa ja yhden kerran oheisharjoituksissa jään ulkopuolella. Tinttien harjoittelussa painotetaan perusluistelun hallintaa ja liikkuvuutta. Opetukseen kuuluu musiikkia, leikkejä, harjoitteita ja luistelun iloa.

Tintit harjoittelevat jäällä kahdesti viikossa, joiden lisäksi on yhdet oheiset.

Tintteihin osallistuessasi voit valita kolmesta seuraavasta harjoituspäivästä, milloin haluat osallistua harjoituksiin:

  • Maanantaisin Salmisaaressa jää klo 16.00-17.00 ja oheiset klo 17:15-17:45
  • Torstaisin Herttoniemessä jää klo 16.15-17.15 
  • Sunnuntaisin Herttoniemessä jää klo 15.45-16.45 ja oheiset klo 15-15:30

Jos osallistut harjoituksiin maanantaisin ja sunnuntaisin, voit valita oheiset kummasta harjoituskerrasta tahansa. 

Tinteistä voi siirtyä toiseen kehitysryhmääme MikroMints-ensijoukkueeseen.

Järjestämme ilmaisen kokeilukerran kehitysryhmiimme torstaina 28.8. Herttoniemen jäähallilla klo 16:45-17:45. Ilmoittaudu mukaan laittamalla viestiä ryhmän valmentajalle Vilmalle osoitteeseen vilma.kyttala@gmail.com

Haluatko tulla kokeilemaan?


Ota yhteyttä luistelukoulun koordinaattoriin: luistelukoulu@helsingintaitoluisteluklubi.com